Kategórie

Kategórie blogu

Zľavnený tovar

Kimbo - taliansky expert na espresso

Kimbo – talianský expert na espresso

Máte chuť na taliansku kávu ale neviete si vybrať? Hľadáte niečo vysokej kvality s bohatou históriou čo sa teší dobrému menu vo svete ? Na zozname našich svetových káv sme sa už stretli s viacerými veľkými menami zo sveta kávy a na tomto zozname nesmie samozrejme chýbať ani Kimbo.

Hodnotenie článkov 0
Segafredo - veľvyslanec talianskej kávovej kultúry

Segafredo - ,,Veľvyslanec talianskej kávovej kultúry“

Talianska káva sa vždy mohla tešiť veľkému úspechu po celom svete a káva Segafredo nijako nezaostáva. Spoločnosť Massimo Zanetti Beverage Group, pod ktorú Segafredo patrí, sa môže hrdo nechať titulovať ako najväčšia súkromná spoločnosť v kávovom priemysle.

Spoločnosť Segafredo Zanetti, bola založená na dlho trvajúcej rodinnej tradícii spojenej s kávou. Káva sa viaže s rodom Zanetti už dlho, keď ešte jeho starý otec a otec terajšieho prezidenta spoločnosti Massima Zanettiho obchodovali so zelenou kávou.

Hodnotenie článkov 0
Popradská káva

Popradská káva – to naj zo Slovenska

Vo svete kávy nie je ľahké preraziť. O značky exotických káv z rôznych kútov sveta naozaj nie je núdza a o to pyšnejší môžeme byť na našu vlastnú kávu, priamo tu zo Slovenska. Reč nie je o žiadnej inej ako o Popradskej káve.

Hodnotenie článkov 0
Najväčší producenti kávy

Najväčší producenti kávy

Každý tovar odniekiaľ pochádza a nie je to inak ani s kávou. Pestuje sa na rôznych súkromných či celoštátnych plantážach a odtiaľ sa vyváža do celého sveta. Káva tvorí významnú a často dokonca až kľúčovú položku v hospodárstve mnohých štátov. Káva z každej krajiny je iná vďaka iným podmienkam a inému druhu spracovania. Výsledok je však rovnaký – káva z celého sveta na Vašom stole. Odkiaľ teda káva pochádza ? Je viac ako pravdepodobné, že pochádza práve z jednej z nasledovných krajín.

Hodnotenie článkov 0
Chuťové profily káv v závislosti od krajiny jej pôvodu

Chuťové profily káv v závislosti od jej pôvodu 

Už sme sa spolu pozreli na rôzne krajiny pôvodu kávy . Tak ako pri všetkých výrobkoch tak aj pri káve sa každá oblasť pestovanie kávy vyznačuje niečím iným, nejakou špeciálnou charakteristikou. Keďže chuť kávy je, pokiaľ možno vybrať len jednu vlastnosť, asi najzásadnejšou a najpodstatnejšou charakteristikou kávy, poďme sa spolu pozrieť, ako sa mení práve v závislosti od krajiny z ktorej káva pochádza.

Hodnotenie článkov 0
História produkcie kávy

História produkcie kávy

Káva. Nápoj, ktorý nás každé ráno dostáva z postele, ktorý zaháňa únavu a prináša jedinečné osvieženie najmä počas ťažkých pracovných dní. Nevieme si život bez nej ani len predstaviť a ťažko sa nám uvažuje o časoch, kedy káva ako ju poznáme ešte vôbec neexistovala.

Hodnotenie článkov 0
Arabika alebo Robusta?

Arabika alebo Robusta ?

Otázka, ktorá určite prejde hlavou každému, kto sa chce v káve vyznať viac . Čo to je Arabika?  Čím sa vyznačuje?  Čo ju odlišuje od Robusty?  Prečo uprednostniť jedno alebo druhé?  Dovoľte nám trocha Vám to priblížiť.

Hodnotenie článkov 0
Nové obaly kávy Lavazza

Nové obaly kávy Lavazza

Radi by sme Vás informovali, že spoločnosť Lavazza začala s modernizáciou obalov niektorých druhov káv. Tento proces je štandardný u všetkých výrobcov, ktorí sú lídrami v svojej oblasti.

Hodnotenie článkov 0