Kategórie

Kategórie blogu

Zľavnený tovar

Dalmayr - mníchovská lahôdka

Dallmayr - mníchovská lahôdka

Na históriu sú všetky spoločnosti patrične hrdé . Bohatá história sa automaticky spája so skúsenosťami, tradíciou, pokrokom a celkom určite aj s kvalitou výsledného produktu. Kvalita overená časom je to, čo dokáže urobiť dobré meno. Poďme sa teda pozrieť na spoločnosť, ktorej začiatky siahajú až 300 rokov dozadu.

Hodnotenie článkov 0
Tchibo - gigant z Nemecka

Tchibo – gigant z Nemecka

Vo svete nemeckej kávy sa postupne posúvame ďalej a to k spoločnosti, ktorú mnohí z Vás dobre poznajú. A možno aj z iného pohľadu - nie len ako predajcu kávy. Tchibo je výnimočná tým, že funguje vo viacerých odvetviach, čo je pre výrobcu kávy naozaj dosť netypické. Napriek tejto skutočnosti sa spoločne pozrime predovšetkým na bohatú kávovú históriu tejto nemeckej hviezdy.

Hodnotenie článkov 0
Jacobs - nemecká kvalita

Jacobs - nemecká kvalita

Po dlhom zozname vysokokvalitných talianskych káv sa posúvame ďalej, tentoraz do Nemecka. Napriek vysokému postaveniu talianskych káv v svetových rebríčkoch vás môžeme uistiť, že ani nemecká káva v ničom nezaostáva. Rozmanité chute, bohatá história, mená rovnako dobre známe vo svete a široká verejnosť priaznivcov. Nemecké značky majú rozhodne čo povedať pokiaľ ide o svet kávy.

Hodnotenie článkov 0
Illy – nikdy nekončiaci cesta za dokonalosťou

Illy – nikdy nekončiaci cesta za dokonalosťou

Prišiel čas, aby sme na náš stále rastúci zoznam talianskych káv pripísali ďalšie meno známe vo svete. Možno si myslíte, že už vás ďalšia talianska káva zaujať nemôže, veď keď ich už poznáte toľko, očakávate, že táto nebude ničím iná. No ako je to pri všetkom - pri každom jednom výrobku, pri každej jednej potravine, pri každej jednej veci – každému sa zapáči niečo iné a možno Illy je práve tá káva, na ktorú ste už dlho čakali, alebo ste ju ešte neobjavili.

Hodnotenie článkov 0
Musetti - história talianskej vášne

Musetti – história talianskej vášne

Talianske kávy sú špička. Sú známe vo svete a zastávajú popredné miesta vo viacerých rebríčkoch. Už sme mali taliansku kávu s prívlastkom najdlhšej tradície, kávu s najvyššou kvalitou, kávu preslávenú svojou výnimočnosťou a originalitou, či kávu ktorá svojím úspechom neohrozene triumfuje vo svete.

Hodnotenie článkov 0
Pellini - unikátnosť a neomylnosť

Pellini – unikátnosť a neomylnosť

Ako ste si už určite všimli, talianske kávy patria medzi trendové a široko obľúbené. Veľa kvalitných a celosvetovo známych značiek pochádza práve odtiaľ. Konkurencia je veľká. Tam kde je veľa úspechu jej samozrejme musí byť veľa. No aj to núti rôznych výrobcov posúvať svoje hranice a prekonávať nielen samých seba, ale aj všetkých okolo. Na mieste takejto vysokej konkurencie vznikla aj ďalšia výnimočná spoločnosť na výrobu kávy.

Hodnotenie článkov 0
Vergnano – kvalita overená časom

Vergnano – kvalita overená časom

Talianskych káv je veľa. Veľa rôznych druhov, veľa špecifických chutí, veľa spôsobov ako zaujať a získať si široké zástupy zákazníkov. Tieto kávy pochádzajú z najrôznejších oblastí, z kútov Talianska, o ktorých sa predtým nevedelo, či z centier veľkých talianskych metropol. V každej je kúsok tradičnej kultúry oblasti, i kúsok samotného ,,umelca či umelcov,“ ktorí sa pričlenili o jej vznik. V mnohých prípadoch ide o rodinnú tradíciu založenú v dávnych časoch. Poďme sa spolu pozrieť na jednu a vlastne úplne prvú z nich.

Hodnotenie článkov 0
Kimbo - taliansky expert na espresso

Kimbo – talianský expert na espresso

Máte chuť na taliansku kávu ale neviete si vybrať? Hľadáte niečo vysokej kvality s bohatou históriou čo sa teší dobrému menu vo svete ? Na zozname našich svetových káv sme sa už stretli s viacerými veľkými menami zo sveta kávy a na tomto zozname nesmie samozrejme chýbať ani Kimbo.

Hodnotenie článkov 0