Kategórie

Výrobcovia / značky

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

NÁVODY NA POUŽITIE

PREVÁDZKOVANIE A PRENÁJOM KÁVOMATOV

KÁVOVAR ZDARMA

O NÁS

Nové produkty

Zľavnený tovar

Kategórie blogu

ČAJ  Počet produktov v kategórii: 123

Podkategórie

 • BIOGENA TEA

  Tento krát sa pri výprave za ďalším z vynikajúcich svetových čajov nemusíme vybrať až tak ďaleko. Totižto ďalšou položkou na našom zozname je značka Biogena.

  Biogena je česká spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu vysokokvalitných prémiových ovocných a bylinných čajov za pomoci vlastných unikátnych receptúr. Na ich výrobu používa suroviny dodávané od špičkových producentov z celého sveta a napriek svojmu pomerne mladému veku ( spoločnosť bola založená v roku 1995 ) sa teší aj primeranému úspechu. Okrem Česka si tieto čaje môžu vychutnať mnohé zo zahraničných krajín, napríklad blízke Maďarsko, naše Slovensko, či dokonca vzdialenejšie Taliansko.

  Jej história sa začína založením spoločnosti BIOGENA CB spol. s.r.o v Českých Budějoviciach v už spomínanom roku 1995. Do roku 2005 začala rekonštruovať rôzne objekty a premieňať ich na svoje závody, napríklad v Chelčiciach, Ševětíně alebo v Jindřichově Hradci. 

  Prečítať celý článok : https://tvojakava.sk/blog/caj/biogena-tea.html

 • EILLES TEA

  Niekto si nevie predstaviť začať deň bez kávy, niekto na druhej strane preferuje odštartovať svoju každodennú rutinu so šálkou svojho obľúbeného čaju.

  Čaj ako nápoj sa stal neodmysliteľnou súčasťou nášho sveta. Od roku 2737 pred Kristom, kedy prvé čajové listy náhodou padli do vody čínskeho vládcu Shen Nung, až po udalosť, ktorá odštartovala americkú vojnu za nezávislosť – Bostonské pitie čaju, čaj sa rozšíril po celom svete a rôzne jeho odrody z rôznych častí sveta Eilles pripravuje do podoby, ktorú poznáte.

  Veľké množstvo rôznych čajov pochádza z Číny, zelený čaj si k nám našiel cestu z Japonska, severovýchodná India nám priniesla čierny čaj, z Afriky pochádza populárny čaj Rooibos a existuje mnoho ďalších, ktoré by sme mohli menovať celé hodiny.

  Prečítať celý článok : https://tvojakava.sk/blog/caj/eilles-tea.html

 • AHMAD TEA

  Ahmad Tea Veľká Británia je krajinou, ktorá sa preslávila svojou tradíciou v obľube čajov. Už od roku 1840 je tu uzákonený tzv. Afternoon tea – teda popoludňajšie pitie čaju. Ide o zvyk, ktorí mnohí dodržiavajú dodnes. Preto určite nie je pochýb o tom, že čajový distribútori, ktorí sídlia práve tu, patria medzi tých najlepších vo svete.

  Jedným z nich a dalo by sa aj povedať – popredný z nich je práve Ahmad Tea. Určite je každému už podľa názvu na prvý pohľad jasné, že korene tohto čaju siahajú až do ďalekej Ázie. Tam už v roku 1951 začala firma spracúvať čaj z z provinčných oblastí regiónu Gilan a pomaly ale isto začína svoje pôsobenie rozširovať po celej strednej Ázii. 

  Prečítať celý článok : https://tvojakava.sk/blog/caj/ahmad-tea.html

 • VINTAGE TEA

  Vintage teas Tento krát sa pôjdeme pozrieť do vzdialenej Srí Lanky. Krajina kedysi znám len vďaka pestovaniu kávy sa pretvorila na malebnú oblasť pokrytú rozsiahlymi čajovými plantážami. Prvá čajová plantáž vznikla na Srí Lanke už v roku 1867 a dnes si tamojšiu oblasť nevedno predstaviť bez nádherných scenérií vytvorených zo spleti všadeprítomných čajových plantáží.

  Jednou z čajových značiek pochádzajúcich z tejto krajiny je aj značka Vintage Teas. Jej príbeh začína tak trocha... dalo by sa povedať nezvyčajne. Nepredchádza mu žiadna tradícia kolujúca v rodine, ani šokujúci objav, ktorý zmenil pohľad jeho zakladateľov na svet. Nie, jeho založenie sa spája s partičkou kriketu.

  Prečítať celý článok :https://tvojakava.sk/blog/caj/vintage-tea.html

 • INSTANTNÝ ČAJ
na stránke
Zobrazených 1 - 30 z 123 položiek
Zobrazených 1 - 30 z 123 položiek