Ako vyčistiť kapučinátor a mliečne cesty kávovaru

Ak Váš kávovar dokáže pripravovať aj mliečne nápoje z čerstvého mlieka, bude nevyhnutné pravidlene vyčistiť aj okruh mlieka a mliečne cesty kávovaru. Zlá správa je, že túto činnosť je potrebné vykonávať veľmi pravidelne až denne, dokonca v niektorých prípadoch je to nutné po každej jednej príprave mliečneho nápoja. 

1. Pripravte roztok pre čistenie mliečnych ciest podľa pokynu od výrobcu a nalejte ho do nádoby na mlieko namiesto mlieka

( Ak kávovar nemá nádobku na čerstvé mlieko, tak nalejte pripravený roztok do inej nádoby a do tejto nádoby s roztokom následne vložte hadičku na mlieko )

2. Stlačte tlačidlo Clean alebo Čistenie na kávovare a nechajte prostriedok pôsobiť . 

( V prípade ak kávovar nemá takéto tlačidlo, stlačte na kávovare tlačidlo ktoréhokoľvek mliečneho nápoja a pripravte mliečny nápoj s použitím čistiaceho roztoku. POZOR !!! Pripravený nápoj nie je možné konzumovať, ale je ho potrebné vyliať do odpadu !!!)

3. Nádobu na mlieko ( alebo inú použitú nádobu) umyjte pod tečúcou vodou a naplnte čistou vodou a proces opakujte, tak aby čistá voda umyla všetky mliečne cesty, kde bol použitý čistiaci roztok 

Kávovar je tak pripravený k ďalšiemu použitiu .

Prostriedky na čistenie mliečnych ciest si môžete zakúpiť tu: https://tvojakava.sk/282-cistenie-mliecnych-ciest