Newsletter

NEWSLETTER

ILLY 

Nový článok na blogu ILLY - prémiová talianska káva s 80 ročnou históriou „Pre nás je zmes kávy orchestrom, arabika samostatným nástrojom“ .  Je to narážka na cieľ Illy, ktorá už vyše 80 rokov vylepšuje ich existujúcu zmes 9 rôznych zŕn arabika, aby svetu dokázali ponúknuť tú najlepšiu zmes kávy. Prečítajte si článok o tejto prémiovej značke pochádzajúcej z Talianska.

NOVINKY V PONUKE

Predstavujeme novinky v našej ponuke . Okrem širokej ponuky káv a čajov sa celoročne snažíme rozširovať našu ponuku o unikátne produkty z celého sveta. Aktuálne do ponuky pribudlo množstvo produktov, ktoré by Vás mohli zaujať - kávové nápoje od spoločnosti Agfoods - nové druhy čajov Ahmad Tea - horúce čokolády od spoločnosti Musetti - darčekové sady káv a čajov - široká ponuka doplnkov pre baristov

MLYNČEKY NA KÁVU HARIO

Nové - nižšie ceny na ručné mlynčeky Hario . Garanciou kvality aj dizajnu je japonský výrobca Hario, ktorý je svetovou špičkou vo výrobe doplnkov na prípravu kávy. Do našej ponuky sme zaradili 7 druhov týchto kvalitných mlynčekov, ktoré Vás určite nesklamú.

FILTRE DO KÁVOVAROV 

Filtre do kávovarov produkty s dlhodobo nízkou cenou Filtre do automatických kávovarov predlžujú ich životnosť a taktiež zlepšujú chuť Vašej kávy, preto by ste nemali zabudnúť na ich pravidelnú výmenu. Kvalitný vodný filter zabráni častému zavápňovaniu, odstraňuje ťažké kovy, chlór a jeho vôňu, čím zlepší chuť každej šálky kávy. Vodné filtre odporúčame meniť aspoň raz za dva mesiace, alebo po 60l spotrebovanej vody. V našom eshope nájdete kvalitné a overené filtre od renomovaných výrobcov, s ktorými určite nič nepokazíte.

ODVÁPNENIE A ÚDRŽBA  KÁVOVAROV

Množstvo produktov s dlhodobo nízkou cenou Čistota pol života - pri kávovaroch to platí niekoľkonásobne. Ak si chceme vychutnávať lahodnú kávu, musíme sa o kávovar pravidelne starať. Najčastejším vinníkom poruchy je vodný kameň - jeho vysoká hodnota môže pokaziť chuť aj tej najlepšej kávy. Vodný kameň však nieje jediným faktorom, ktorý ovplyvňuje chuť kávy. Na pravidelnej báze odporúčame čistiť jednotlivé časti kávoru od kávových usadenín, odmastniť sparovacie jednotky a taktiež nezabudnúť na vyčistenie mlynčeka. V našej ponuke nájdete množstvo produktov, ktorými Váš kávovar, ale aj mlynček udržíte v dobrej forme. Všetky produkty na údržbu nájdete v kategórií ODVÁPNENIE A ÚDRŽBA.

LYŽIČKY MOTTA

K dobrej káve patrí kvalitný kávový servis Zľavy až do 35% na Lyžičky Motta Lyžičky na kávu od overeného výrobcu Motta, ktoré sú vyrobené z kvalitnej ocele s dlhou životnosťou, uchvátia svojím jemným a elegantným dizajnom. Okrem klasických lyžičiek u nás nájdete aj lyžičky na cappuccino a cafe latté. Aktuálne v zníženej cene -35%!

PAPIEROVÉ FILTRE HARIO

Trvalo nízka cena: TNC

Papierové filtre Hario Bielené a nebielené papierové filtre V60 japonskej značky Hario boli špeciálne vyrobené pre prípravu filtrovanej kávy pomocou slávneho Dripper Hario V60. Ak máte iný dripper, a tiež s nezarovnaným dnom, nezúfajte, aj do neho sa Vám filtre budú hodiť a môžete tak oceniť ich prvotriednu kvalitu. Teraz si tieto filtre môžete zakúpiť v zníženej cene. Nezabudnite, že v našej ponuke nájdete aj množstvo kvalitných doplnkov pre prípravu kvalitnej kávy a čaju. Nahliadnite do našej kategórie Doplnky pre prípravu kávy a čaju.

LAVAZZA

Lavazza - káva s bohatou históriou.  História kávy Lavazza začína už v roku 1895, kedy si Luigi Lavazza otvoril na Via San Tommaso v Turíne svoj prvý obchod s potravinami. Obchod nevynášal veľa a predávalo sa tam prakticky čokoľvek. Občas priamo v obchode ostávali zákazníci pri malom občerstvení. Vtedy Luigi Lavazza upražil svoju prvú kávu, ktorú ponúkol zákazníkom, a zaistil si autorské práva na celý proces výroby kávy. Káva Lavazza, ktorú pijeme dnes, je výsledkom jeho nápadu: miešať kávy z rôznych častí sveta a uspokojiť tak chute každého z nás. Sto dvadsať rokov histórie: nezabudnuteľné chvíle emócií, prekážok, dôležitých zmien a skokov smerom do budúcnosti...

Dnes je, Lavazza lídrom na poli espressa v Taliansku, s takmer 45% podielom na celkovom kávovom trhu a 75% podielom v spotrebe v domácnostiach. Lavazza používa vlastné expertízy k selekcii najvyššej kvality zŕn z viac ako 25 krajín produkujúcich kávu v Strednej a Južnej Amerike, Afrike a Ázii.

VERGNANO

CAFFÉ VERGNANO 1882 -  Už po štyri generácie znamená káva pre rodinu Vergnano umenie, kultúru a oddanosť. Je to tradícia, ktorá siaha až do roku 1882, kedy Domenico Vergnano, dedko súčasných majiteľov, otvoril malý obchod so zmiešaným tovarom v mestečku Chieri na úpätí kopcov, ktoré obklopujú Turín. Obchod sa veľmi skoro špecializoval na praženie a predaj kávy, a tak rozhodol o historickom poslaní rodiny Vergnano. Tridsiate roky znamenali významnú etapu v rozvoji firmy po zakúpení výrobného závodu na kávu a otvorenie troch skladov v Taliansku, a to v Turíne, Albe a Chieri. Výstavba závodu v Santeně v 70. rokoch potvrdila, že Vergnano je jednou z najprestížnejších talianskych pražiarni kávy. V roku 1986 potom zaznamenáva spoločnosť významný úspech vo svojom rozvoji vďaka fúzii s preslávenou "Casa del Caffé" V Turíne, ktorá má medzi podnikmi v piemontském reťazci kaviarní vedúce postavenie pokiaľ ide o kvalitu.

PANELA

Panela - sušená trstinová šťava Panela sa vyrába z cukrovej trstiny a je známa tiež pod názvami: chancaca, piloncillo, Panocha, penuche, Mascobado, azúcar de turbinado, Jagger, gur, Rapadura, papelillo, raspadura, empanizao. Panely svojím vzhľadom trošku pripomína hnedý cukor alebo med. Nemá však s rafinovaným cukrom ani medom nič spoločné. Je to sladká stuhnutá šťava z cukrovej trstiny. Na rozdiel od hnedého cukru má panela neporovnateľne bohatšie škálu chutí a hlavne vôní, podobne ako med. Bez použitia chemických procesov (ako je napr. Rafinácia) je výsledkom výživovo bohatý produkt, ktorý si na rozdiel od bieleho cukru uchováva všetky dôležité látky, ktoré obsahuje cukrová trstina. Panela obsahuje 5x viac minerálnych látok ako hnedý cukor a 50x viac minerálnych látok ako biely cukor!

SEGAFREDO

Sagafredo - káva s rodinnou tradíciou

Segafredo Zanetti je "veľvyslanec talianskej kultúry kávy". Podstatou Segafredo Zanetti Espresso je životný štýl, ktorý sa odráža v talianskych kaviarňach. Spoločnosť Segafredo Zanetti je firma založená na rodinnej tradícii. Už otec a starý otec terajšieho majiteľa a prezidenta spoločnosti, Massima Zanettiho, obchodovali so zelenou kávou. Massimo bol však prvý z rodiny, kto začal vyrábať a predávať praženú kávu. Pred viac ako tridsiatimi rokmi kúpil Zanetti svoju prvú pražiareň v severotalianskej Bologni, dnes ich vlastní celkom 15 a k tomu 32 dcérskych spoločností, ktoré šíria jeho firemnú filozofiu ďalej. Ste pripravení na skutočnú taliansku kávu?

KIMBO

Káva Kimbo - Neapolská lahôdka

Káva Kimbo - Neapolská lahódka Spoločnosť Kimbo, tak ako viaceré najuznávanejšie pražiarne, bola založená ako malá rodinná firma pred takmer polstoročím v talianskom Neapole - v meste espressa, rodinou Rubinovcov. Po desiatich rokoch prevádzky sa dostavili prvé úspechy a spoločnosť sa stala lídrom medzi pražiarňami kávy v Neapole. Nasledovali ďalšie úspechy a spoločnosť sa v roku 1994 stala druhým najväčším producentom balenej kávy v Taliansku. V súčasnosti Caffé Kimbo stále viac vstupuje na medzinárodné trhy. Hlavnou príčinou úspechu kávy Kimbo je kvalita. Skvelé obchodné výsledky sú dosahované dôsledným výberom najjemnejších kávových zŕn priamo v krajine pôvodu, odborným pražením a mletím a testovaním kvality pred balením.

ILLY

Káva Illy - pravá talianska aróma z mesta Terst

Ochutnali ste už kávu od spoločnosti Illy caffè? Illy je obchodná značka kávy vyrábaná od roku 1933 v talianskom Terste. Firma illy vyrába jedinú zmes kávy v troch rôznych stupňoch praženia – normálne praženú, tmavo praženú a bez kofeínu. Zmesi kávy illy sú vyberané z rôznych odrôd kávy typu Arabica, ktorá má silnejšiu chuť, ale menej kofeínu než káva typu Robusta. Metóda illy zahŕňa pretlakovaciu technológiu, ktorou sa chráni káva. V tomto procese je vyňatý vzduch z plechovky a je nahradený inými inertnými plynmi s vyšším atmosférickým tlakom.

DOLCE GUSTO

Do majstrovských diel NESCAFÉ® Dolce Gusto® sa dostanú len tie najkvalitnejšie kávové bôby. Skôr, ako sa zrnká kávy dostanú do vašej šálky, prejdú starostlivým triedením, sušením na slnku, fermentáciou a lúpaním.

MUSETTI

Musetti Caffé – talianska vášeň od roku 1934

V roku 1934 Luigi Musetti založil "La Casa del Caffé", obchod s kávou na ulici Via Garibaldi 14 v centre mesta Pacenza. Musetti starostlivo a trpezlivo pripravoval svoju prvú značkovú kávu v malom pražiacom stroji a predával ju verejnosti. V súčasnosti po viac ako osemdesiatich rokoch na trhu sú vo vedení spoločnosti Lucia Musetti so synom Guidom. Darí sa im udržiavať to, čo bolo pre rodinu Musettiovcov vždy charakteristické - silnú vášeň pre kávu. Obaja si ctia svoje korene a zachovávajú tradície, pričom zároveň využívajú všetko, čo inovácie a budúcnosť ponúkajú.

ĽADOVÉ ČAJE K OBJEDNÁVKAM ZDARMA

Získajte ZADARMO ľadové letné osvieženie Keďže leto je v plnom prúde, chceli by sme Vám pripomenúť ponuku darčekov, ktoré Vám automaticky pribalíme k objednávke nad 149, alebo 299€. Objednajte v našom obchode od 149 do 299 eur s dph získate ľadový čaj AHMAD 20ks x 2 g ZDARMA Objednajte v našom obchode nad 299 eur získate sadu ľadových čajov AHMAD 40 ks + sklenený pohár ZDARMA *Poznámka : Ponuka darčekov sa môže meniť podľa ich aktuálnej dostupnosti

TOP 10 KÁV

TOP 10 káv, ktoré odporúčame ochutnať

Prajeme pekný deň, okrem nesmrteľnej klasiky, akou je Lavazza, existuje na trhu množstvo kvalitných káv, ktoré veľa kávičkárov obchádza. Práve preto sme pre Vás pripravili výber 10-tich káv, ktoré určite odporúčame ochutnať. Tieto kávy sú pražené v svetových pražiariarňach a vyznačujú sa veľmi vysokou kvalitou, ktorá v niektorých prípadoch prevyšuje aj spomínanú Lavazzu.

VŠETKO PRE BARISTU

Kompletný sortiment pre baristu so zľavou 15 až 25 %

​Prajeme pekný deň, viete, kto je barista? Barista je človek, ktorý sa špecializuje na prípravu kávy, najmä espressa a nápojov založených na espresse. Baristi si svoje schopnosti porovnávajú na rôznych medzinárodných aj národných súťažiach. Vrcholnou akciou sú Majstrovstvá sveta baristov (World Barista Championship), kam postupuje víťaz národného majstrovstva každej členskej krajiny kávovej asociácie. Tento rok sa tieto majstrovstvá budú konať v Amsterdame. Každý barista, ale aj bežný milovník kávy, ktorý si jej prípravu vychutnáva, potrebuje zopár vychytávok, ktoré mu pomôžu vytvoriť z obyčajného espressa umelecké dielo. V našej ponuke nájdete viac ako 80 takýchto vychytávok, ktoré sa Vám určite zídu.

ŠPECIALITKY V PONUKE

Vychutnajte si nové špecialitky v našej ponuke ​

Prajeme pekný deň, tak, ako vždy, aj teraz sme na základe poctivého výberu do nášho eshopu zaradili hneď niekoľko noviniek od svetových značiek najvyššej kvality - pozrite si novinky od spoločností IZZO, NEW YORK a TONINO LAMBORGHINI.

PELLINI

Káva Pellini – kvalita s bohatou históriou (od 1922)

Prajeme pekný deň, okrem štandardných značiek, nájdete v našej ponuke aj špeciality, akou je aj káva Pellini. Spoločnosť Pellini Caffe S.p.A. bola založená v roku 1922 vo Verone rodinou Pellini, ktorá sa vo svojich začiatkoch venovala hlavne obchodom a spracovaním bylín pre farmáciu. Postupom času sa jej hlavnou činnosťou stalo spracovanie kávy. Táto spoločnosť je od počiatku, rodinnou firmou a rodina Pellini vlastní značku Pellini dodnes. Vďaka pomalému praženie, ktoré je najcitlivejšou časťou celého procesu a počas ktorého zelené zrno získa tú správnu zamatovo hnedú farbu, dostáva káva jedinečnú a harmonickú chuť a vyvážené arómu. Spoločnosť Pellini Caffé S.p.A. je oddávna vnímaná ako značka tej najvyššej kvality a ako synonymum dokonalosti prípravy kávy.

POPRADSKÁ KÁVA

Popradská káva - kvalita zo Slovenska

Prajeme pekný deň, okrem káv svetových značiek v našej ponuke nájdete aj slovenskú klasiku, ktorá však za konkurenciou vôbec nezaostáva. Zrnkovým Popradským kávam prídu na chuť aj tí najnáročnejší kávičkári. Tie najlepšie zrná z uznávaných plantáží Strednej a Južnej Ameriky, ktoré sa vyznačujú svojou vysokou kvalitou sú základom pre najnovšie espresso kávy značky Popradská. Vychutnajte si svoje espresso doma či v práci. Viac info o popradskej káve nájdete v tomto krátkom článku.

ČAJE AHMAD TEA NA VALENTÍNA

Obdarujte na Valentína svojich blízkych

Niekedy, práve tie najjednoduchšie veci sú nezabudnuteľné. Ak hľadáte nejaký milý a jednoduchý darček na Valentína, ktorým chcete prekvapiť svoju drahú polovičku alebo blízkych kamarátov a rodinu, práve šálka čaju naplnená láskou je tou najvhodnejšou pozornosťou. Pozrite si ponuku darčekových čajov AHMAD TEA, darčekových sád hrnčekov Eilles, alebo vsaďte na istotu a siahnite po kvalitnej zrnkovej káve Lavazza.

EILLES TEA

Top 10 čajov Eilles, ktoré odporúčame ochutnať

Nepoznáte ešte značku Eilles? Tieto čaje sa radia medzi špičku čajového trhu. Vyznačujú sa vysokou kvalitou, rozmanitosťou a širokou ponukou čajov z rôznych kútov sveta. Z ponuky vyberáme povestnú najpredávanejšiu 10-tku. Ak ste milovníkmi čaju, určite si prídete na svoje.