Guatemala Comal Bio zrnková káva 250 g

100% Arabika Guatemala. Kávové zrná SHB spracované mokrou metódou. Dátum praženia : max. 3 mesiace

Viac detailov

5,95 € s DPH

4,96 € bez DPH

Nákupom získate 5bodov. Pri zakúpení ktoréhokoľvek produktu z nášho obchodu Vám náš vernostný program Club Kávičkár pripočíta body v hodnote 2% zo sumy každej doručenej a zaplatenej objednávky. Tieto body si potom môžete kedykoľvek vymeniť za zľavový kupón a použiť ako zľavu pri nasledujúcej objednávke. Stav bodov môžete kedykoľvek sledovať v sekcii Môj účet v sekcii CLUB KÁVIČKÁR. Tento vernostný systém môžu však využiť len registrovaní zákazníci. Vernostný program CLUB KÁVIČKÁR platí aj na zľavnený tovar a môžete ho využívať bez akéhokoľvek časového obmedzenia.


MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ


Do 79€ = 3,30€
Nad 79€ = Zadarmo


Už do 24 hodín od odoslania tovaru.

Spracovanie mokrou metódou znamená, že z kávových zrniek bola odstránená šupka a časť dužiny. Káva je potom prepravená do veľkých nádob s vodou pre potrebnú fermentáciu. Následným umytím kávy je dužina úplne odstránená. Plávaním vo vodných kanáloch sa káva rozdelí na základe hustoty na kvalitnejšiu a menej kvalitnú. Nakoniec sa káva nechá vyschnúť na slnku alebo v sušičkách. 

Kvalita SHB (strictly hard bean) ponúka kávu pestovanú v nadmorskej výške viac ako 1400 m.n.m. Dopestovanie v týchto polohách prináša náročnejšie prírodné a finančné podmienky. Káva sa stala hlavnou pestovateľskou komoditou , pretože farmárom prináša až 90% príjmov. Priemerná farma je asi vo veľkosti 10 hektárov. 

Kvalitatívne triedenie zrna podľa tvrdosti rozdeľujú skupiny v súvislosti s nadmorskou výškou v ktorej káva bola dopestovaná: 

SHB (Strictly Hard Beans) nad 1200 m.n.m. 
GHB (Good Hard Beans) 1000 m.n.m - 1200 m.n.m 
MHB (Medium Hard Beans) 500 - 1000 m.n.m. 

V aróme je možné cítiť mandle, chuť charakterizuje intenzívna horká čokoláda, jemná acidita s plným krémovým telom. - See more at: http://www.dobrakava.eu/sk/eshop/kava/guatemala-zrnkova-kava-1kg-detail#sthash.2fkE7HNC.dpuf

Mletie Zrnková
Zloženie 100 % arabika
Obsah kofeínu Nízky

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Guatemala Comal Bio zrnková káva 250 g

Guatemala Comal Bio zrnková káva 250 g

100% Arabika Guatemala. Kávové zrná SHB spracované mokrou metódou. Dátum praženia : max. 3 mesiace

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (10)