Julietta Rwanda Fugi čerstvo pražená zrnková káva 250 g
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Julietta Rwanda Fugi čerstvo pražená zrnková káva 250 g

100% Arabika Julietta Rwanda Fugi čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Chuťový profil : jahoda, jablko, černica, hrozno, guajava

Nadmorská výška : 1550 až 1850 m.n.m

Farma : Fugi, Pestovateľ : Baho Coffee, majiteľ Rusatira Emmanuel, Lokalita : južná časť Nyaruguru, oblasť Hopong

Dátum praženia : 22.10.2020 a neskôr 

Doporučená príprava : espresso

Odroda : red Bourbon

Scóre SCA : 87,75

Stupeň praženia : svetlé praženie 

Spracovanie : suchá anaeróbna metóda

8,50 € s DPH 10,00 € -15%
Jednotková cena: 34,00 € / kg
2% z každého nákupu Vám vrátime spať

Do peňaženky si pripíšete sumu - 0,17 €

MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ
  Najlepší vernostný program

2 % z každého nákupu späť

  Expresná doprava

Už do 24 hod

  Vrátenie tovaru

Do 14 dní

  Dodanie

Kuriérom DPD a UPS

  Spôsoby platby

Dobierka, platobná karta, prevodom

  Poštovné zdarma od €79

Do €79 iba €3,90

Popis

Spracovateľská stanica Fugi kúpená v roku 2016 firmou Baho Coffee sa rozprestiera v nadmorskej výške 1550 metrov a je pomenovaná podľa hory, pod ktorou leží.

Majiteľom Baho Coffee je pán Rusatira Emmanuel, ktorý ju založil v roku 2013. Svoje skúsenosti so spracovaním kávy získaval na spracovateľskej farme v pozícii manažéra a neskôr riaditeľa viacerých staníc. Dnes Baho Coffee vlastní 4 spracovateľské stanice nachádzajúce sa v 4. rôznych častiach Rwandy zameraných na pestovanie kávy. Okrem bežných metód spracovania sa Baho Coffee zameriava aj na inovatívne postupy, jednou z nich je anaeróbne spracovanie kávy.

Farmári z Rwandy zvyčajne vlastnia len malé políčka s priemerne 250 kávovníkmi, no napriek veľkosti plantáže obchod s kávou predstavuje ich najvyšší ročný príjem. Počnúc rokom 2000 si vláda Rwandy uvedomila, že práve kávový priemysel tvorí majoritnú časť príjmov štátneho rozpočtu, čo viedlo ku vzniku mnohých nových spracovateľských staníc. Vláda ich priamo financuje, nakupuje pracovné odevy a pomôcky, poskytuje farmárom menšie úvery, zabezpečuje školenia a tiež prístup k pitnej vode.

Suchá anaeróbna metóda
Spracovanie kávy suchým anaeróbnym procesom „Intango“ je nápadom samotného majiteľa, pána Rusatira. Dnes moderný proces prebieha v nádobe zvanej Intango, ktorá slúži na rwandskú výrobu silného piva. Po vytriedení kávových čerešní sú len úplne dozreté uložené v hermeticky uzavretej v nádobe. Ako napovedá názov, pri anaeróbnom spracovaní je veľmi dôležité zamedziť prístupu kyslíka ku káve. Počas tohto času mikroorganizmy spracujú cukor z kávových čerešní a vytvoria alkohol a CO2. Po fermentácii sú čerešne sušené na afrických posteliach 33 – 40 dní (v závislosti od počasia).

Začiatky pestovania kávy vo Rwande
Začiatky sú spojené s búrlivou históriou krajiny. Jedná sa o mohutnú genocídu trvajúcu od apríla do júla 1994, kedy zahynulo viac ako 800 000 ľudí. Táto udalosť mala za následok zničenie kávového sektoru. Avšak vďaka húževnatosti rwandských obyvateľov, podpore vlády, liberálnym obchodným pravidlám a medzinárodným investíciám je dnes Rwanda jednou z najstabilnejších krajín Afriky. Kávový priemysel zohráva kľúčovú rolu v jej ekonomickom raste. Väčšina kávových plantáží má menej než 1 hektár, vlastní ich zhruba 400 000 drobných farmárov a takmer celú produkciu tvorí arabika odrody red Bourbon.

Obchodný názov : Julietta Rwanda Fugi čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Hmotnosť : 250 g

Skladovanie : Skladujte na suchom a tmavom mieste

Pražené na Slovensku

Distribútor: MI holding s.r.o., Sama Chalupku 20F, 07101 Michalovce, Tel: 0905339339

Tabuľka vlastností

0.25 kg
Tabuľka vlastností
Mletie
Zrnková
Zloženie
100 % arabika
Obsah kofeínu
Nízky