Julietta Kenya Mukurweini čerstvo pražená zrnková káva 250 g
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-12%

Julietta Kenya Mukurweini čerstvo pražená zrnková káva 250 g

100% Arabika Julietta Kenya Mukurweini čerstvo pražená zrnková káva 250 g .

Chuťový profil : Sladká cukrová chuť, čerešne, černice, guľaté telo.

Nadmorská výška : 1600 až 2000 m.n.m

Dátum praženia : 18.05.2020 a neskôr 

Doporučená príprava : filter

Scóre SCA : 86,5 stupeň praženia : stredné praženie 

7,92 € s DPH 9,00 € -12%
Jednotková cena: 31,68 € / kg
2% z každého nákupu Vám vrátime spať

Do peňaženky si pripíšete sumu - 0,16 €

MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ
  Najlepší vernostný program

2 % z každého nákupu späť

  Expresná doprava

Už do 24 hod

  Vrátenie tovaru

Do 14 dní

  Dodanie

Kuriérom DPD a UPS

  Spôsoby platby

Dobierka, platobná karta, prevodom

  Poštovné zdarma od €79

Do €79 iba €3,90

Popis

Oblasť Mukurweini sa rozprestiera medzi horami Aberdares a Kenya a obmývajú ju 4 rieky: Gikira na západe, Gura na severe, Mugono na juhu a Tana, najväčšia z nich, na východe. Mukurweini bola v minulosti súčasťou Nyeri avšak dnes je už samostatným regiónom väčšieho územného celku Nyeri. Názov Nyeri je odvodený z masajského slova „nviro“, čo znamená červený. Tento názov si oblasť vyslúžila vďaka červenej vulkanickej pôde. Väčšina tunajších farmárov pestuje čajovníky a kávovníky, ktorých odrody sú zmesou SL28, SL34 (až okolo 80 %), Batian a Ruiri 11.

Skupina Mukurweini Farmers pozostáva z 20 drobných farmárov z oblasti Nyeri. Farmári majú podpísanú zmluvu s partnermi rôznych krajín, ktorí im poskytujú každodennú technickú, logistickú, finančnú a obchodnú podporu. Na základe tejto zmluvy má farmár s predajcom dojednanú presnú cenu za výkup svojej kávy, ktorá je vyššia, než by bola pri obchodovaní na burze. Kávové čerešne sú po zbere rozdelené podľa ich zrelosti, odkôstkované a zrná sa ďalej spracovávajú mokrou metódou. Po vysušení putujú zrná do spracovateľskej stanice Kahawa Bora v Thike, kde prebehnú prvé analýzy ich kvality a prerozdelenie podľa veľkostí na AA, AB, PB.

Mokrá metóda

Z kávových zŕn sa po zbere odstráni šupka a časť dužiny. Zrná sú následne umiestnené do veľkých nádob s vodou pre potrebnú fermentáciu. Potom sa káva premyje, čím sa dužina úplne odstráni. Zrná sa nasypú do vodných kanálov s vodou, kde sa rozdelia na základe hustoty na kvalitnejšie (klesnú na dno) a menej kvalitné (plávajú na hladine). Nakoniec sa káva nechá vyschnúť na slnku alebo v sušičkách. Táto metóda je finančne náročná, nakoľko má vysoké nároky na zásobovanie pitnou vodou, ako i zabezpečenie strojov na odstraňovanie dužiny, nádob na fermentáciu, či vybudovanie vodných kanálov.

Obchodný názov : Julietta Kenya Mukurweini čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Oblasť :  región Nyeri, oblasť Mukurweini, odroda SL28/34, Batian, Ruiru 11 Farma : Kahawa Bora, pestovateľ : skupina Mukurweini Farmers, pôda : vulkanická Spracovanie : mokré, dosušené na afrických posteliach

Hmotnosť : 250 g

Skladovanie : Skladujte na suchom a tmavom mieste

Pražené na Slovensku

Distribútor: MI holding s.r.o., Sama Chalupku 20F, 07101 Michalovce, Tel: 0905339339

Tabuľka vlastností

0.25 kg
Tabuľka vlastností
Mletie
Zrnková
Zloženie
100 % arabika
Obsah kofeínu
Nízky