nové Znížená cena Guatemala Comal Bio čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Guatemala Comal Bio čerstvo pražená zrnková káva 250 g

100% Arabika Guatemala Comal Bio čerstvo pražená káva.

Chuťový profil : čokoláda, oriešky, sladká chuť, plné telo

Dátum praženia: 17.12.2019

Doporučená príprava: espresso

SCA skóre : 85

Stupeň praženia: tmavé praženie

Viac detailov

5,98 € s DPH

4,98 € bez DPH

-8%

6,50 €  s DPH

Nákupom získate 5bodov. Pri zakúpení ktoréhokoľvek produktu z nášho obchodu Vám náš vernostný program Club Kávičkár pripočíta body v hodnote 2% zo sumy každej doručenej a zaplatenej objednávky. Tieto body si potom môžete kedykoľvek vymeniť za zľavový kupón a použiť ako zľavu pri nasledujúcej objednávke. Stav bodov môžete kedykoľvek sledovať v sekcii Môj účet v sekcii CLUB KÁVIČKÁR. Tento vernostný systém môžu však využiť len registrovaní zákazníci. Vernostný program CLUB KÁVIČKÁR platí aj na zľavnený tovar a môžete ho využívať bez akéhokoľvek časového obmedzenia.


ZASIELAME IHNEĎ


Do 79€ = 3,30€
Nad 79€ = Zadarmo


Už do 24 hodín od odoslania tovaru.

Káva pochádza z produkcie združenia COMAL (Comercializadora Maya Alternativa), ktoré zastrešuje 88 pestovateľov, z ktorých 22 vlastní certifikát bio kvality. Farmy sa nachádzajú v oblasti San Pedro Necta a rozprestierajú sa v rôznej nadmorskej výške, počnúc 1400 metrov až do 1900 metrov nad morom. Pôda je piesčito-ílovitá.

Každý z pestovateľov svoju kávu spracováva a následne suší na malom dvorčeku. Pestovatelia vlastnia malé odkôstkovače, nádoby na fermentáciu a zariadenia na premývanie kávy. Združenie COMAL zabezpečuje zozbieranie takto spracovanej kávy od svojich pestovateľov a ďalej ju doručí do spracovateľskej farmy FECCEG (Federación Comercializadora de Café Especial de Guatemala). Tunajší tím odborníkov posudzuje kvalitu kávy z každého lotu. Na ich rozhodnutí závisí, či sa bude káva ďalej posudzovať ako „microlot“, alebo bude zmiešaná s kávou podobnej kvality od ďalších pestovateľov COMAL združenia.

Samotné združenie COMAL je súčasťou FECCEG. Všetci jej členovia vlastnia buď certifikát bio kvality alebo Fairtrade certifikát. Združenie zastrešuje približne 880 pestovateľských rodín z Guatemaly.

Mokrá metóda

Z kávových zŕn sa po zbere odstráni šupka a časť dužiny. Zrná sú následne umiestnené do veľkých nádob s vodou pre potrebnú fermentáciu. Potom sa káva premyje, čím sa dužina úplne odstráni. Zrná sa nasypú do vodných kanálov s vodou, kde sa rozdelia na základe hustoty na kvalitnejšie (klesnú na dno) a menej kvalitné (plávajú na hladine). Nakoniec sa káva nechá vyschnúť na slnku alebo v sušičkách. Táto metóda je finančne náročná, nakoľko má vysoké nároky na zásobovanie pitnou vodou, ako i zabezpečenie strojov na odstraňovanie dužiny, nádob na fermentáciu, či vybudovanie vodných kanálov.

Obchodný názov : Guatemala comal bio čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Hmotnosť : 250 g

Pražené na Slovensku

Distribútor: MI holding s.r.o., Sama Chalupku 20F, 07101 Michalovce, Tel: 0905339339

Mletie Zrnková
Zloženie 100 % arabika
Obsah kofeínu Nízky

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Guatemala Comal Bio čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Guatemala Comal Bio čerstvo pražená zrnková káva 250 g

100% Arabika Guatemala Comal Bio čerstvo pražená káva.

Chuťový profil : čokoláda, oriešky, sladká chuť, plné telo

Dátum praženia: 17.12.2019

Doporučená príprava: espresso

SCA skóre : 85

Stupeň praženia: tmavé praženie

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (9)