nové Znížená cena Papua Nová Guinea Sigri čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Papua Nová Guinea Sigri čerstvo pražená zrnková káva 250 g

100% Arabika Papua Nová Guinea Sigri čerstvo pražená zrnková káva.

Chuťový profil : sladká, vyvážená chuť, známky sušeného ovocia a zázvorníka

Dátum praženia: 17.12.2019

Doporučená príprava: espresso

Stupeň praženia: tmavé praženie

Viac detailov

6,98 € s DPH

5,81 € bez DPH

-7%

7,50 €  s DPH

Nákupom získate 6bodov. Pri zakúpení ktoréhokoľvek produktu z nášho obchodu Vám náš vernostný program Club Kávičkár pripočíta body v hodnote 2% zo sumy každej doručenej a zaplatenej objednávky. Tieto body si potom môžete kedykoľvek vymeniť za zľavový kupón a použiť ako zľavu pri nasledujúcej objednávke. Stav bodov môžete kedykoľvek sledovať v sekcii Môj účet v sekcii CLUB KÁVIČKÁR. Tento vernostný systém môžu však využiť len registrovaní zákazníci. Vernostný program CLUB KÁVIČKÁR platí aj na zľavnený tovar a môžete ho využívať bez akéhokoľvek časového obmedzenia.


ZASIELAME IHNEĎ


Do 79€ = 3,30€
Nad 79€ = Zadarmo


Už do 24 hodín od odoslania tovaru.

Farma Sigri Coffee Estate s plantážami Sigri a Bunum Wo ležiaca v horskom údolí Waghi v nadmorskej výške 1600 m bola založená v r. 1950. Obe jej plantáže zaberajú spolu 1123 hektárov pôdy a získali reputáciu v produkcii najlepšej kávy v Papue Novej Guinei. Chladnejšia klíma a hojnosť dažďov tvoria ideálne prostredie pre rast kávy druhu arabika s odrodami Typica a Arusha.

V najproduktívnejšom čase zberu plantáž zamestnáva až okolo 6000 ľudí, pričom polovica z nich permanentne býva v domoch priamo na farme. Na každého zamestnanca pripadá cca 6 rodinných príslušníkov, závislých na ňom a na jeho práci. Farma Sigri sa stará o celé rodiny zamestnancov, zabezpečuje im bezplatné zdravotné ošetrenie, platí školské poplatky a navyše vlastní základnú školu, ktorá poskytuje vzdelanie ich deťom.

Plantáž preferuje menšiu hustotu stromového porastu tieniaceho kávovníkom, čo má za následok lepšie dozrievanie kávových čerešní. Rastú tu dva druhy tieniacich stromov – Casuarinas a Albizzas, ktoré sú domovom niekoľkých druhov papagájov. V údolí Waghi žije asi 160 druhov vtákov, pričom 90 druhov sa zdržiava na plantáži Sigri.

Časťou plantáže Sigri preteká rieka Waghi, ktorej brehy sú chránené pralesmi. Hlavný zber prebieha v mesiacoch apríl až september. Po prvých kvalitatívnych kontrolách nasleduje ručný zber kávových čerešní, pričom zberači kontrolujú uniformitu zŕn, ktoré musia byť červené a úplne dozreté. Ich odkôstkovanie musí prebehnúť v deň zberu a potom nasleduje tradičný postup mokrej metódy. Starostlivé zvlhčovanie, odkôstkovanie, ručné triedenie, prísna kontrola a finálne ručné triedenie zabezpečujú tú najvyššiu kvalitu kávy. Navyše, prísna kontrola na plantáži Sigri zahŕňa aj každodenný cupping (degustáciu kávy) za účasti manažmentu plantáže.

Mokrá metóda

Z kávových zŕn sa po zbere odstráni šupka a časť dužiny. Zrná sú následne umiestnené do veľkých nádob s vodou pre potrebnú fermentáciu. Potom sa káva premyje, čím sa dužina úplne odstráni. Zrná sa nasypú do vodných kanálov s vodou, kde sa rozdelia na základe hustoty na kvalitnejšie (klesnú na dno) a menej kvalitné (plávajú na hladine). Nakoniec sa káva nechá vyschnúť na slnku alebo v sušičkách. Táto metóda je finančne náročná, nakoľko má vysoké nároky na zásobovanie pitnou vodou, ako i zabezpečenie strojov na odstraňovanie dužiny, nádob na fermentáciu, či vybudovanie vodných kanálov.

Obchodný názov : Papua Nová Guinea čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Hmotnosť : 250 g

Pražené na Slovensku

Distribútor: MI holding s.r.o., Sama Chalupku 20F, 07101 Michalovce, Tel: 0905339339

Mletie Zrnková
Zloženie 100 % arabika
Obsah kofeínu Nízky

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Papua Nová Guinea Sigri čerstvo pražená zrnková káva 250 g

Papua Nová Guinea Sigri čerstvo pražená zrnková káva 250 g

100% Arabika Papua Nová Guinea Sigri čerstvo pražená zrnková káva.

Chuťový profil : sladká, vyvážená chuť, známky sušeného ovocia a zázvorníka

Dátum praženia: 17.12.2019

Doporučená príprava: espresso

Stupeň praženia: tmavé praženie

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (9)